سؤالات متداول مربوط به چوبMENZ

 


۱-تفاوت چوب ترمو با OHT  چیست؟

تفاوت فرآوری در ترمو و OHT در روش انتقال حرارت در پروسه تیمار حرارتی است که در ترمو وود انتقال حرارت توسط بخار آب انجام میشود و در OHT این فرآیند توسط روغنهای گیاهی انجام می پذیرد.

 فرآیند OHT  نوعی فرآیند حرارتی منحصر بفرد و بی نظیر برای فرآوری چوب آلات بوده که منجر به افزایش دوام چوب به میزان قابل توجهی می شود. چوب فرآوری نشده در محیطی محصور توسط روغنهای گیاهی کاملاً خالص در دمای حداکثر ۲۲۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ الی ۴۰ ساعت تحت فرآیند قرار می گیرد که این پروسه طی سه مرحله گرم کردن، فرآوری و خنک نمودن انجام می‌شود. شرایط فرآیند اعم از دما و زمان بستگی به گونه چوب، ابعاد چوب آلات و شدت فرآیند انتخاب شده دارد. از آنجاییکه روغن گیاهی خالص تنها نقش انتقال حرارت را ایفا می‌کند، فرآیند OHT  فرآیند اشباع چوب به حساب نمی آید. بنابراین اصلاح چوب تنها از طریق حرارت دادن اجزای دیواره سلولی انجام می شود.

در فرآیند OHT  ، عمل انتقال حرارت به چوب توسط روغن های گیاهی کاملاً طبیعی انجام شده در نتیجه چوب تولید شده طی این فرآیند علاوه بر دوام زیاد، فاقد هرگونه مواد شیمیایی بوده و از نظر سلامت زیست محیطی و ایمنی نیز گزینه‌ای بسیار مطلوب به حساب ‌می آید.

در این فرآیند، برخلاف فرآیند ترمو وود، بعلت استفاده از روغن جهت انتقال حرارت بجای بخار آب، عدم حضور اکسیژن بصورت ۱۰۰ درصد بوده که باعث می‌شود درعین دست‌یابی به دوام بسیار بالا، حداقل میزان کاهش مقاومتهای فیزیکی و مکانیکی در مقایسه با تمام فرآیندهای ترمو وود حاصل شود.


۲-
چوب چگونه OHT می شود؟

فرآیند OHT در سه مرحله انجام میشود که مجموع سه مرحله بسته به گونه چوب بین ۲۰ تا ۴۰ ساعت زمان می برد در مرحله اول دمای چوب را حداکثر ۲۲۰-۲۱۰ درجه سانتیگراد بالا می برند (مرحله گرم کردن) سپس دما را در همین محدوده برای زمان معینی ثابت نگه میدارند (مرحله تیمار) سپس در مرحله سوم چوب را خنک می کنند و به دمای محیط می رسانند. (مرحله خنک سازی  و متعادل سازی)


۳-
چوب مناسب جهت نما کدام است؟

مناسب ترین چوبها برای نمای ساختمان چوبهایی هستند که پس از نصب، وزن زیادی را به ساختمان اعمال نکنند و به لحاظ ویژگی های ذاتی، مقاومت قابل قبولی در شرایط محیطی داشته باشند که در بین چوبها، مناسب ترین چوب با این شرایط، گونه های سوزنی برگ هستند (مانند نوئل و کاج) که به دلیل دانسیته پائین تر از پهن برگان (عمدتاً) و وجود رزین در ساختار چوب مناسب ترین گونه ها برای نمای ساختمان هستند.


۴-
چوب مناسب جهت دِک کدام است؟

مناسب ترین چوب ها جهت استفاده در کفپوش های چوبی خارج ساختمان گونه هایی هستند که علاوه بر مقاومت ذاتی نسبت به شرایط محیطی از لحاظ دانسیته در محدوده ای باشند که در اثر تردد روی سطح کمترین آسیب را ببینند. در نتیجه مناسب ترین گونه های چوب جهت استفاده بعنوان کفپوش های چوبی از بین پهن برگان باید انتخاب شود که عمدتاً دانسیته بالاتری به نسبت گونه های سوزنی برگ دارند (مانند زبان گنجشک).


۵-
چوب آلات MENZ چند سال گارانتی دارد؟

محصولات چوبیMENZ  آلمان برای مدت ۱۰ سال گارانتی دارد.


۶-
مناسب ترین ابعاد چوب جهت استفاده خارج ساختمان کدام است؟

بهترین ابعاد برای چوبهای خارج ساختمان می توان از این قرار باشد: حداقل ضخامت ۲۰ mm و حداکثر عرض ۱۵۰ mm


۷-
چوب KD چیست؟

چوبی است که جهت رساندن رطوبتش به رطوبت مناسب مورد مصرف، در کوره خشک شده و به درصد رطوبت مناسب آن مصرف رسیده است (KD: Kiln Dry) . توضیح اینکه چوب KD ، به خودی خود به هیچ وجه مناسب کاربرد فضای خارج ساختمان نمی باشد.


۸- 
چوب اشباع شده چیست؟

چوبی است که جهت بهبود برخی مقاومتها (از قبیل مقاومت به قارچ و حشرات) توسط محلول های شیمیایی به طرق مختلف (قلم مو، غوطه وری، اشباع تحت فشار) فرآوری شده است.


۹- 
ویژگیهای اتصالات چوبهای نما چیست؟

تمامی اتصلات مناسب استفاده در نمای چوبی باید از نوع گالوانیزه،استیل و یا پلیمر مناسب باشند.


۱۰-
ویژگهای اتصالات چوبهای دکینگ چیست؟

تمامی اتصالات کفپوش های چوبی، اگر فلزی هستند باید استیل ضد زنگ باشند یا اگر پلاستیکی هستند باید از مواد پلیمری  باشند که حداکثر مقاومت را ایجاد نمایند.


۱۱-
آیا استفاده از چوب زیرساز الزامی است؟

بله، زیرا اگر زیرساز، ماده غیر چوبی باشد می تواند به چوب روی کار آسیب وارد نماید مثلاً در سطوح فلزی خطر آسیب چوب توسط اکسید آهن وجود دارد. مهمتر اینکه، مسأله تغییر ابعاد چوب با چوب سازگار بوده درصورتیکه با سایر مواد ساختمانی نظیر آهن سازگاری ندارد و ضمناً حضور چوب بعنوان زیرساز باعث ایجاد فضای مناسبی جهت تهویه مناسب و عدم ماندگاری رطوبت می شود.


۱۲-
جهت نصب نما شرایط لازم زیر ساز کدام است؟

برای نصب نما زیرساز باید حتماً چوبی باشد و بوسیله پیچ و رولپلاک به سطح زیر خود محکم شده باشد همینطور بهتر است یکدست رنگ آمیزی با رنگ مناسب روی آن اعمال شده باشد. حداقل ابعاد استاندارد برای چوب زیر ساز ۲۵ mm × ۲۵ mm می باشد و فاصله ۵۰ سانتی متر بین چوبهای زیرساز مناسب می باشد.


۱۳-
آیا سطح پشت نما و سطح زیر دکینگ MENZ نیز رنگ می شود؟

بله، جهت یکسان سازی ویژگیهای تبادل رطوبتی چوب تا حد امکان، لازمست سطح پشت نما و سطح زیر دکینگ رنگ شود. این کار کمک قابل توجهی به ثبات ابعاد چوب می نماید.


۱۴-
ویژگیهای چوب قبل از اعمال رنگ کدام است؟

سطح چوب باید عادی از گرد و غبار و چربی باشد و از لحاظ کیفیت سطح (صافی سطح) باید به حد مورد انتظار رسیده باشد. درصد رطوبت چوب نیز باید برای اعمال رنگ به حد نرمال رسیده باشد.


۱۵-
آیا در تمامی نقاط ایران می توان از چوب آلات MENZ استفاده کرد؟

بله، زیرا  فرآوری خاص OHT به چوب این امکان را میدهد که در تمامی شرایط آب و هوایی کیفیت و خصوصیات فیزیکی و مکانیکی خود را حفظ نماید.


۱۶-
روشهای نصب دک و نما چگونه است؟

روش های نصب چوب نما و دک تا حدودی مشابه یکدیگر بوده و مشترکات آنها بطور خلاصه به شرح ذیل است:

ابتدا چوب زیرساز مناسب یکدست کامل رنگ آمیزی می شود و بوسیله پیچ گالوانیزه یا استیل و رولپلاک به سطح زیرین کار متصل می گردد. سپس چوب روی کار یکدست کامل رنگ آمیزی شده و بسته به نوع کار (کفپوش یا نما) بوسیله پیچ گالوانیزه یا استیل به زیرساز متصل می گردد و سپس در انتهای کار سطح رویه نمای چوبی یکدست دیگر نیز رنگ آمیزی می شود.


۱۷-
سابقۀ استفاده از چوبهای OHT  محصول MENZ در جهان و ایران چند سال است؟

کمپانی MENZ در بازارهای جهانی از سال ۱۹۹۸ مشغول به فعالیت است و در ابتدای سال ۱۳۸۸ توسط مهندسین مشاور ماسا به بازار ایران وارد شد.